Informacje dla Rodziców

Szanowni Państwo,

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z pedagogiem szkolnym, przypominam się o mojej dyspozycji wobec Państwa i Waszych dzieci.
Na bieżąco staramy się wspólnie z Dyrekcją, wychowawcami klas, nauczycielami wypracować najlepszą formę współpracy z Państwem w obecnych warunkach.
Jestem dla Państwa w formach kontaktu:
– poprzez edziennik można kierować pytania, sprawy, potrzeby,
– poprzez e-mail pedagog@zsb.tarnow.pl,
– poprzez kontakt telefoniczny ( proszę napisać w edzienniku o potrzebie kontaktu, podać nr telefonu).

———————————————————————————————————————————————-

Zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą konsultacji online i kontaktem ze Specjalistyczną Poradnią Profilaktyczno-Terapeutyczną w Tarnowie:    http://www.sppt.tarnow.pl  

oraz do przeczytania publikacji Pracowników tej poradni:

„Jak zadbać o siebie emocjonalnie – wyzwania” – Sylwia Nowak

http://www.sppt.tarnow.pl/files/download/585

„Co może, pomóc w byciu razem” – Paulina Jawień

http://www.sppt.tarnow.pl/files/download/583

„Jak motywować do nauki” – Katarzyna Michałek, Aleksandra Fikas

http://www.sppt.tarnow.pl/files/download/587

———————————————————————————————————————————–

Na stronie NFZ w ramach Akademii  mogą Państwo obejrzeć cykl filmów o wsparciu psychologicznym w czasie epidemii koronowirusa. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Szanowni Rodzice,
Przedłużająca się sytuacja epidemiologiczna oraz ograniczenie funkcjonowania Poradni do dnia 24 maja 2020 r., uniemożliwia nam podjęcie pracy w dotychczasowych formach. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby zachować ciągłość i możliwie najwyższą jakość współpracy zarówno z Rodzicami, jak i szkołami i przedszkolami w formie e-kontaktu.
Pragniemy przypomnieć, że prowadzimy telefoniczne dyżury psychologów, codziennie w godzinach 10.00-12.00 można porozmawiać z psychologiem dzwoniąc pod nr: (14) 655 99 95. Uruchomiliśmy również specjalne dyżury mailowe psychologów, pedagogów, logopedów i doradców zawodowych, podczas których specjaliści udzielą wsparcia rodzicom, dzieciom/uczniom i nauczycielom. Poniżej podajemy adresy mailowe:
pedagodzyppp@gmail.com
psycholog.ppptarnow@gmail.com
logopedzippp.tarnow@gmail.com
doradcyzawodowippp@gmail.com

Na naszej stronie internetowej www.ppptarnow.pl umieszczony jest szczegółowy harmonogram dyżurów poszczególnych specjalistów – wykaz imienny. Szczególnie polecamy zakładkę Do pobrania. W zasobach strony znajdą Państwa szereg publikacji nawiązujących m.in. do obecnej niezwykle trudnej dla wszystkich sytuacji oraz zestawy ćwiczeń do terapii pedagogicznej, psychologicznej i logopedycznej, jak również poradniki z zakresu doradztwa zawodowego.
Wiemy, że niepokoi Państwa brak możliwości wydawania przez poradnię orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego lub o potrzebie indywidualnego nauczania, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz opinii o odroczeniu obowiązku szkolnego. Zapewniamy, że po uruchomieniu pracy stacjonarnej Poradni, wydawanie powyższych dokumentów będzie dla nas priorytetem. Jeżeli w powyższych sprawach zostaną podjęte przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowe decyzje, niezwłocznie o nich poinformujemy.
Zachęcamy Państwa do korespondencji i przekazanie powyższych informacji dzieciom/uczniom, rodzicom i nauczycielom o możliwości uzyskania wsparcia i pomocy.
Życzymy Państwu i sobie jak najszybszego powrotu do stabilizacji i powrotu do codziennych obowiązków.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie
ul. Chyszowska 3

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Od dnia 1 czerwca 2020 roku rozpoczynają się konsultacje w szkole. Będą mogli z nich skorzystać wszyscy uczniowie. Jeśli Państwo są zainteresowani spotkaniem ze mną będzie to możliwe w najbliższy wtorek 2 czerwca w godzinach 12.30-14.30 oraz w piątek 5 czerwca 2020 roku w godzinach 8.30-12.30.

Skip to content