Tarnowskie technika w rankingu „Perspektyw”

Znamy wyniki tegorocznego rankingu magazynu „Perspektywy”.

Na internetowej stronie www.perspektywy.pl równo o godzinie 00:00
9 stycznia 2020 r., a na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie w samo południe podane zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.

W tegorocznym rankingu znalazło się siedem tarnowskich techników.

Technikum nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych. Uplasowało się na 120. pozycji.

Jest najlepszym Technikum w Tarnowie!

Z pozycji lidera ustąpiło Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, które zajęło 214. miejsce (80. w 2019 r.). Trzecie miejsce w Tarnowie należało do Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych – 220 miejsce (267). Na 300. lokacie znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych). Piąte miejsce w mieście zdobyło Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (323. w kraju), z kolei szóste i siódme pozycje należały do Technikum nr 2 (w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych (odpowiednio 410. i 450. w Polsce).

Kapituła oceniała technika w oparciu o cztery kryteria. Były to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Skip to content